آینده صندوق بازنشستگی بازار سرمایه سرمایه گذاری

آینده: صندوق بازنشستگی بازار سرمایه سرمایه گذاری اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی راه‌حل واقعی کم کردن قیمت‌ نفت، عوض کردن سیاست‌های امریکا در قبال کشور عزیزمان ایران است / بلومبرگ

پمپاژ نفت خام زیاد به بازار، ممکن است وحشت از کسری نفت در اثر تحریم‌های کشور عزیزمان ایران را کم کردن دهد؛ ولی عمر کوتاهی خواهد داشت و قیمت نفت این تحلیل را ثاب

راه‌حل واقعی کم کردن قیمت‌ نفت، عوض کردن سیاست‌های امریکا در قبال کشور عزیزمان ایران است / بلومبرگ

بلومبرگ: راه حل واقعی کم کردن قیمت نفت، عوض کردن سیاست های امریکا در قبال کشور عزیزمان ایران است

عبارات مهم : ایران

پمپاژ نفت خام زیاد به بازار، ممکن است وحشت از کسری نفت در اثر تحریم های کشور عزیزمان ایران را کم کردن دهد؛ ولی عمر کوتاهی خواهد داشت و قیمت نفت این تحلیل را ثابت خواهد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از «بلومبرگ» اگر مسئله ترامپ اوپک هست، راه حلش پیش کشور عزیزمان ایران هست. اوپک ظرفیت جایگزینی نفت از بین بردن شده است کشور عزیزمان ایران در بازار در صورت تحریم های آمریکا را ندارد.

این رسانه آمریکایی در گزارشی نوشت: ترامپ بار دیگر در توییتر خود به اوپک تشر زده و گفته باید قیمت های نفت را کم کردن دهند. این گروه کیسه بوکس خوبی جهت مقصر خوانده شدن در مورد قیمت های بالای گازوئیل در آمریکاست؛ ولی پمپاژ زیاد نفت خام نمی تواند جهت مدت طولانی قیمت نفت را پایین نگه دارد. راه حل واقعی پایین آوردن قیمت ها، عوض کردن سیاست های امریکا در قبال کشور عزیزمان ایران هست.

راه‌حل واقعی کم کردن قیمت‌ نفت، عوض کردن سیاست‌های امریکا در قبال کشور عزیزمان ایران است / بلومبرگ

«بلومبرگ» در ادامه با بیان اینکه متاسفانه عوض کردن سیاست های ترامپ در قبال کشور عزیزمان ایران بعید به نظر می رسد نوشت: در نتیجه قیمت های نفت اوج می ماند و ممکن است از این هم بالاتر برود. قیمت نفت در یک سال بیش از ۵۰ درصد زیاد کردن یافته و اخیرا با توجه به وحشت تجار از کم کردن توزیع نفت در بازار به ۸۰ دلار در هر بشکه نزدیک شده است هست.

این رسانه تاکید کرد: تجار نفتی چیزی را می دانند که رییس جمهور نه می تواند بداند و نه می فهمد؛ زمانی که تحریم های کشور عزیزمان ایران در ماه نوامبر اجرا شود، تولیدکنندگان نمی توانند نفت از بین بردن شده است را جایگزین کنند. اگر ترامپ موفق به توقف صادرات نفت کشور عزیزمان ایران شود، آنها باید ۲.۷ میلیون بشکه نفت صادرات روزانه کشور عزیزمان ایران راجایگزین کنند. این چاله بزرگی جهت پر کردن هست. اگر آنها موفق نشوند، قیمت ها سر به فلک خواهد گذاشت.

پمپاژ نفت خام زیاد به بازار، ممکن است وحشت از کسری نفت در اثر تحریم‌های کشور عزیزمان ایران را کم کردن دهد؛ ولی عمر کوتاهی خواهد داشت و قیمت نفت این تحلیل را ثاب

بر اساس گزارش بانک «مریل لینچ» آمریکا، کسر همه نفت صادراتی کشور عزیزمان ایران از بازار، ممکن است قیمت ها را به ۱۲۰ دلار در هر بشکه برساند.

«بلومبرگ» در ادامه نوشت: در دنیای ترامپ، قیمت گازوئیل باید پایین بیاید. روز چهارشنبه عربستان سعودی اعلام کرد: «۱۰.۵ میلیون بشکه نفت خام در روز طی یک ماه گذشته پمپاژ کرده است.» این به معنای زیاد کردن ۵۰۰ هزار بشکه ای در تولید نفت از ماه می هست. زیاد کردن این میزان تولید در روز از سال ۲۰۰۴ تا کنون بی سابقه بوده. ولی یک مسئله وجود دارد: زیاد کردن تولید باید به طور مشابه در تولید نفت اوپک هم دیده شود. ولی چنین اتفاقی نیافتاده. زیاد کردن تولید عربستان با کم کردن تولید کشورهای دیگر در این گروه همزمان بوده هست. با این وضعیت، کم کردن ۳۵۰ هزار بشکه ای توزیع نفت کانادا را نیز اضافه کنید. در نهایت همه زیاد کردن تولید عربستان ناچیز خواهد شد.

این رسانه آمریکایی تاکید کرد: واقعیت راحت این است که ظرفیت تولید مازاد جهت جایگزینی صادرات نفت کشور عزیزمان ایران وجود ندارد. «محمد بن سلمان» در سال ۲۰۱۶ به «بلومبرگ» گفته بود: «عربستان می تواند تولیدش را به ۱۱.۵ میلیون بشکه در روز برساند و تا ۱۲.۵ بشکه نیز طی شش تا نه ماه آینده برسد.» ولی دیگران به این اندازه خوش بین نیستند.

راه‌حل واقعی کم کردن قیمت‌ نفت، عوض کردن سیاست‌های امریکا در قبال کشور عزیزمان ایران است / بلومبرگ

آژانس انرژی بین المللی گفته: «افزایش تولید بیش از ۱۱ میلیون بشکه در روز نیازمند زیاد کردن هزینه های تولید دریایی است.»

بر اساس آمارهای رسمی اوپک، زیاد نفت مازادی که عربستان ماهانه تولید کرده تا ۱۰.۷۲ میلیون بشکه در روز در نوامبر ۲۰۱۶ بوده. این به معنی غیر ممکن بودن تولید زیاد نیست ولی تردیدها را زیاد کردن می دهد. تنها چیزی که با اطمینان می توان گفت این است که نزدیک به ۲۰۰ هزار بشکه در روز ظرفیت مازاد فوری جهت پمپاژ به بازار وجود دارد.

پمپاژ نفت خام زیاد به بازار، ممکن است وحشت از کسری نفت در اثر تحریم‌های کشور عزیزمان ایران را کم کردن دهد؛ ولی عمر کوتاهی خواهد داشت و قیمت نفت این تحلیل را ثاب

«بلومبرگ» با اشاره به اینکه شاید صدها هزار بشکه نفت زیاد از سوی امارات و کویت بتوان تامین کرد نوشت: ۵۰۰ هزار بشکه در منطقه بی طرف بین کویت و عربستان موجود هست. این میادین از سال ۲۰۱۵ که عربستان به دلایل زیست محیطی آنها را تعطیل کرد، کاربری نداشت. در حال حاضر پیشنهاداتی جهت بازگشایی این میادین در ماه های آتی به چشم می خورد.

این رسانه به صدها هزار بشکه نفت مازاد دیگر از سوی سایر اعضای اوپک و غیر اوپک از جمله روسیه نیز اشاره کرد که هم اکنون زیاد کردن تولید و بهره برداری را شروع کرده اند. روسیه هرگز به طور رسمی اعلام نکرده چه میزان ظرفیت مازاد بهره برداری نشده دارد. آینده نگری ها نشان می دهد ۲۱۵ هزار بشکه در روز ظرفیت مازاد «رونسانس کپیتال» و ۵۰۰ هزار بشکه ظرفیت شرکت دولتی «گازپروم نفت» هست. ولی باز ۱.۵ میلیون بشکه نفت در روز باید فورا جایگزین نفت کشور عزیزمان ایران شود. این میزان کافی نیست.

راه‌حل واقعی کم کردن قیمت‌ نفت، عوض کردن سیاست‌های امریکا در قبال کشور عزیزمان ایران است / بلومبرگ

«بلومبرگ» به ذخایر استراتژیک نفت آمریکا اشاره کرد و نوشت: شاید پاسخ تئوریک و کوتاه مدت به کم کردن توزیع نفت در بازارهای جهانی، آزادسازی این ذخایر استراتژیک باشد ولی این هم موثر نیست. این کار غلطی هست.

به گفته شرکت مشاوره انرژی «اف جی ای»، مشاوران ترامپ یا بازار نفت را نمی شناسند یا ترامپ به حرف آنها گوش نمی کند.

این رسانه آمریکایی خاطر نشان کرده: تنها راه کم کردن فوری قیمت نفت این است که ترامپ خودش را در آیینه نگاه کند. او می تواند به جای اینکه همه تحریم ها را چهارم نوامبر به طور یک جا علیه کشور عزیزمان ایران اعمال کند، این تحریم ها را به طور تدریجی اعمال کند. این کار فرآیند را طولانی تر می کند ولی فشار وارده بر بازارهای نفتی را نیز کم کردن داده و به کم کردن قیمت گازوئیل منجر می شود. متاسفانه صبر ترامپ زیاد اوج نیست.

«بلومبرگ» در آخر این گزارش تاکید کرده: پمپاژ نفت خام زیاد به بازار ممکن است وحشت از کسری نفت در اثر تحریم های کشور عزیزمان ایران را کم کردن دهد؛ ولی عمر کوتاهی خواهد داشت و قیمت نفت این تحلیل را ثابت خواهد کرد.

واژه های کلیدی: ایران | بازار | میلیون | عربستان | عربستان | عربستان سعودی | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog